Malý fotbal ve Vřesníku

Zatím co v Brazílii bojují fotbalisté na mistrovství světa o titul ,ve Vřesníku se konal 14.6.2014 charitativní turnaj v malém fotbálku.

Výtěžek z turnaje byl věnován mateřské školce Paraplíčko v Želivě. Bohužel, z původně přislíbené velké účasti se turnaje nakonec zúčastnili pouze čtyři družstva z Rynárce, Vokova, Zajíčkova a ze Vřesníka. Výkop byl stanoven na 9,30 hodin. Hrálo se systémem každý s každým a potom systémem play of. Základní skupinu překvapivě vyhrál Vřesník, ale následný neúprosný systém KO je poslal do boje o třetí místo, kde se jim už nepodařilo zmobilizovat morální síly a podlehli zcela fyzicky vyčerpáni Vokovu. Turnaj vyhrálo družstvo z Rynárce, na druhém místě Zajíčkov, třetí Vokov a pomyslnou bramborovou medaili získal Vřesník. Medaile předávali místní hostesky a věnce pro vítěze hlavní organizátor Jan Vojtěch.

Přece jen jsme získali cenou trofej, litr rumu, za soutěž v penaltovém rozstřelu a rovněž jsme měli nejlepšího střelce turnaje Domču Vlčka společně se střelcem z Rynárce.

Pro účastníky i přihlížející připravili místní dobrovolní hasiči klobásy z udírny a grilované karbanátky. K pití se podávali alkoholické i nealkoholické nápoje.

Turnaj zabral téměř celý den a hodnocení se protáhlo až do večerních hodin. Všem, kdo se zasloužili o konání tohoto malého turnaje patří poděkování. Účastníci projevili zájem o konání dalšího ročníku a tak uvidíme v jakém počtu se tu příště sejdeme.